Tragedie la Alba Iulia! Un bărbat de 48 de ani a murit pe holul unui cabinet medical. Aștepta să fie consultat

  • Publicat:

Un bărbat de 48 de ani din Alba Iulia și-a pierdut viața marți, 25 martie 2025, în zona pasajului din Cetate, după ce s-ar fi prăbușit pe holul unui cabinet medical din apropiere. Potrivit martorilor oculari, bărbatul ar fi intrat în stop cardio-respirator, iar o asistentă medicală ar fi încercat să îi acorde primul ajutor, însă fără succes.

La fața locului au intervenit echipaje medicale, care au efectuat manevre de resuscitare, însă bărbatul a fost declarat decedat.

Poliția investighează moartea bărbatului sub acuzația de ucidere din culpă

Inițial, din cauza unei erori, reporterii alba24.ro au relatat că victima ar fi fost o femeie de aproximativ 50 de ani. Ulterior, autoritățile au corectat informația, confirmând că era vorba despre un bărbat de 48 de ani.

Potrivit IPJ Alba, incidentul a fost semnalat prin apel la 112, iar în urma cercetărilor preliminare, nu au fost găsite urme de violență pe trupul victimei. Cadavrul a fost transportat la Serviciul Județean de Medicină Legală pentru necropsie, iar ancheta este în desfășurare.

Poliția investighează evenimentul sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care a avut loc tragedia.

Foto cu caracter ilustrativ: Shutterstock

Alice Moisescu - Web-Editor
Pasiunea mea pentru frumos a început în adolescență, printre revistele Vogue și pălăriile vintage ale bunicii. Astăzi, am transformat acea fascinație într-o misiune: aceea de a te ajuta să-ți găsești propriul stil și să trăiești frumos. Pentru a înțelege secretele din spatele hainelor, ...
citește mai mult