Julia Chelaru, fosta vedetă Exotic, dezvăluiri despre alegerea de a nu avea copii: „Asta nu mă face mai puțin femeie”

Fosta vedetă a trupei Exotic, Julia Chelaru, a făcut declarații sincere despre una dintre cele mai personale alegeri din viața sa. Artista a mărturisit că nu și-a dorit niciodată copii și a explicat că această decizie nu are legătură cu iubirea față de cei mici, ci cu felul în care se vede pe ea însăși.
  • Publicat:

La începutul anilor 2000, trupa Exotic era una dintre cele mai cunoscute formații feminine din România, iar piesele sale ajungeau rapid în topurile muzicale. Din componența grupului făceau parte Andreea Bănică, Julia Chelaru și Claudia Pătrășcanu, trei artiste care au atras atenția publicului atât prin muzică, cât și prin aparițiile lor.

Julia Chelaru, viață după trupa Exotic

Deși fiecare dintre ele a urmat ulterior drumuri diferite, numele celor trei a rămas în atenția fanilor. Andreea Bănică și-a continuat cariera muzicală și a rămas una dintre vocile apreciate din industria românească, în timp ce Julia Chelaru și Claudia Pătrășcanu au ales să fie mai discrete în aparițiile publice, chiar dacă au continuat să fie urmărite de public.

Recent, Julia Chelaru a vorbit despre viața personală și despre una dintre cele mai discutate alegeri pentru o femeie: decizia de a deveni sau nu mamă. Invitată în cadrul unui podcast, artista a mărturisit că nu și-a dorit niciodată copii și că această alegere nu îi schimbă identitatea sau valoarea ca femeie.

„Eu nu mi-am dorit niciodată, dar asta nu mă face mai puțin om, mai puțin femeie…”, a declarat Julia Chelaru.

Artista a explicat că decizia sa nu a avut legătură cu lipsa iubirii față de copii, ci cu faptul că nu a simțit acel instinct matern pe care multe femei îl descriu.

„Nu că nu îmi plac copiii. Copiii știi cum vin la mine? Sunt atrași ca un magnet. Plus că nu aveam cum să nu fiu o mamă extraordinară, pentru că sunt făcută pentru așa ceva. Nu am avut eu acest instinct extraordinar, pentru că eu întotdeauna am fost întreagă eu cu mine”, a spus aceasta.

Julia Chelaru, despre presiunea de a avea copii

Julia Chelaru a vorbit și despre presiunea socială pe care multe femei o resimt atunci când vine vorba despre maternitate. În opinia sa, venirea unui copil nu ar trebui să fie o soluție pentru problemele dintr-o relație sau o modalitate de a păstra un partener.

„Multe persoane au făcut copii din motive greșite. Că nu sunt fericiți și dacă au copiii respectivi. Să țină un bărbat lângă ele, total greșit”, a afirmat artista.

Fosta componentă a trupei Exotic a subliniat că un copil nu poate fi considerat un garant al fericirii sau al stabilității într-un cuplu.

„Multe relații s-au distrus când au apărut copiii, pentru că, vai de mine, nu mă simt împlinită și vreau să am pe cineva”, a mai spus Julia Chelaru.

Sursă foto – Instagram

Maria Crișan - Web-editor
Sunt pasionată de tot ce ține de sănătate și lifestyle. Jonglând dintotdeauna cu „armele” cele mai puternice, cuvintele, îmi place să împărtășesc cu cititorii diverse sfaturi și idei despre tot ceea ce înseamnă o viață trăită sănătos și frumos. Lucrez în jurnalism de 3 ani, ...
citește mai mult